Pozývame Ťa na katechézy plné nádeje v tejto dobe plnej neistoty.  Prvá katechéza začína v utorok 31.januára 2023 a aj ďalšie sa budú konať v nasledujúcom období v KKD, každý utorok a štvrtok od 18.45 hod.  


"Príď počúvať radostnú zvesť pre Tvoj život !"


                                                  Otec Rastislav a katechisti "Neokatechumenátnej cesty"

Vranov 2023 plagat

 

Laické spoločenstvo veriacich, známe ako Neokatechumenátna cesta, vzniklo v roku 1964 medzi obyvateľmi barakov „Palomeras Atlas" v Madride. Zakladatelia - iniciátori „Cesty" sú Kiko Arguello, Carmen Hernandezová a otec Mario Pezzi. Táto nová katechetická skúsenosť v duchu obnovy II. vatikánskeho koncilu sa rozšírila zo Španielska do Európy a dnes pôsobí v 107 krajinách sveta. Na Slovensku je od roku 1978.

Neokatechumenátna cesta si v našej farnosti pripomenula dvadsiate výročie založenia.

Členovia spoločenstva od roku 1994:

Presbyter otec Leander Tadeusz Pietras,
Emília Antolíková, Terézia Bielová, Jozef Borovský, Mária Demčáková, Perla Diliková, Marcel Fiala, Marta Fialová, Otília Ferenčíková, Emília Frenová, Eva Gazdová, Anna Gritersová, Erika Hajduková , Helena Jacková, Pavol Jentky, Anna Kentošová, Margita Kertisová, Mária Michnovičová, Štefan Michnovič, Iveta Mikitová, Helena Onderková, Anna Pavelková, Valéria Poliaková, Miroslav Tirpák, Katarína Tirpáková, Alžbeta Treciaková, Rudolf Vaverčák, Vierka Vejražková.