Po celoročnej námahe, či už sa týka rôznych „vybavovačiek“ alebo spevu nielen na svätých omšiach, sobášoch, počas Vianoc, Veľkej noci a mnohých iných akcií, prichádza leto. A vtedy si každý správny Bambiňák zráta dva a tri a uvedomí si, že vytúžená chatovačka je už nablízku.

Po minuloročnej skúsenosti sme svoj pobyt rozšírili o ďalšie dva dni. I keď si myslím, že päť dní na chate vôbec nie je málo, pravdupovediac, ešte by som tu nejaký ten čas pobudla. Ale ako sa hovorí: všetko má svoj začiatok a koniec.

Aj keď sa chata neniesla len v duchu oddychu, ale veľa času nám vzal nácvik piesní na ro“c“kovú omšu, o nič sme neboli ukrátení. I samotné počasie nám prialo. Dva dni sme trávili niekoľko hodín pri vode. Schladzovala nás len kofola či pivo. Sväté omše mali taktiež svoje čaro. Nechýbala pieseň “Boh Ťa miluje“ v organovom prevedení, či najväčší hit leta Ma-Ri-Ja.

Táto chatovačka si niesla asi „tisíc“ jedinečných okamihov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. V pamäti nám bude tkvieť hlavne hra Mestečko Palermo, ktorá neomrzí ani po stýkrát. Práve naopak. Nezabudnuteľnou sa stala aj zábava do neskorej noci, kde nechýbala hudba, tanec, spev. Originálnou bola aj chvíľka, kedy si každý mohol skúsiť hru na bicích nástrojoch alebo keď sa pripálila všetka ryža na ryžový nákyp. No najsilnejší moment pre mňa nastal, keď sme sa spoločnými silami rozhodli natočiť videoklip na jeden zo slovenských hitov. Práve vtedy som si uvedomila, že koniec leta ani nemohol byť lepší. A že za týchto ľudí som nesmierne vďačná.

Erika Kušnírová

 

Chatovačka 2016